Edyta Baran Certyfikowany Psychoterapeuta Oprócz treningów indywidualnych, prowadzę sesje psychoterapii, Program Pracy z Traumą (PTSD) oraz kameralne warsztaty rozwoju osobistego. Sesje terapeutyczne i treningi prowadzę w Przemyślu i Rzeszowie. Zajęcia grupowe odbywają się w Rzeszowie w Podkarpackim Centrum Psychterapii. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą. Więcej informacji o mnie i moich kwalifikacjach znajduje się na stronie głównej.

Trening ciąża i macierzyństwo

Trening ciąża i macierzyństwo dla kobiet to 2-3 indywidualne spotkania z dobranymi odpowiednio ćwiczeniami rozluźniającymi, oddechowymi i mentalnymi.

Często spotykam się z przekonaniem, że okres ciąży powinien być czasem wzniosłego oczekiwania, macierzyństwo to najpiękniejszy okres w życiu kobiety, a naturalne instynkty mają podpowiadać, jak ten czas przeżyć. Dodatkowo kobieta po porodzie ma bez problemu wrócić do siebie sprzed ciąży, a bycie "dobrą matką" to najprostsza rzecz pod słońcem. Otóż często nie jest to takie proste!

Ciąża, poród i okres wczesnego macierzyństwa to czas ogromnych zmian w życiu kobiety. Odnalezienie się w tej nowej rzeczywistości może być bardzo trudne. Często nie jesteśmy przygotowane na te zmiany, na siebie w nowej roli oraz na różnorodność i natężenie emocji, które pojawiają się po porodzie.

Celem treningu jest ułatwienie tego, aby kobieta-matka mogła przeżyć ten czas bardziej spokojnie, z większym zrozumieniem swoich emocji i potrzeb oraz tego, co wydarza się w jej życiu. Dzięki temu łatwiej będzie doświadczać spełnienia w macierzyństwie, tworzyć głęboką więź z dzieckiem i od samego początku wspierać jego rozwój w sposób świadomy, mądry i pełen miłości.

JEŚLI BĘDĄC W CIĄŻY:

 • boisz się porodu, bólu lub procedur medycznych
 • w tym ważnym momencie życia jesteś sama lub nie masz wsparcia najbliższych
 • chcesz świadomie doświadczać macierzyństwa

…to trening obejmie zajęcia adekwatne do Twojej sytuacji życiowej i pozwoli przygotować się na przyjście dziecka na świat i bycie matką.

JEŚLI JESTEŚ W OKRESIE WCZESNEGO MACIERZYŃSTWA:

 • a poród był dla Ciebie trudnym, traumatycznym doświadczeniem
 • to jak wyobrażałaś sobie macierzyństwo, mija się z rzeczywistością
 • brakuje Ci poczucia szczęścia i spełnienia
 • doświadczasz silnych i zmieniających się emocji, masz obniżony nastrój, często płaczesz, łatwo się złościsz – również na dziecko
 • masz poczucie bezradności i braku kontroli, czujesz się skrajnie zmęczona i rozbita
 • boisz się, że będziesz "złą matką", wydaje Ci się, że macierzyństwo Cię przerasta
 • Twoje relacje z partnerem pogorszyły się, masz wrażenie, że oddaliliście się od siebie i trudno Wam odnaleźć się w nowym układzie rodzinnym

…to ten trening pozwoli bardziej świadomie zmierzyć się z wyzwaniami, które przynosi macierzyństwo.

Trening to 2-3 spotkania, które pomogą Ci:

 • świadomie przejść przez okres ciąży i wczesnego macierzyństwa
 • nabrać dystansu i lepiej radzić sobie z pojawiającymi się emocjami
 • łatwiej się regenerować, odpoczywać , rozluźniać i wyciszać
 • lepiej wspierać rozwój Twojego dziecka
 • nie zgubić priorytetów w życiu
 • być spełnioną matką - nadal cieszyć się życiem oraz uniknąć sytuacji, gdy macierzyństwo staje się więzieniem.

Trening ciąża i macierzyństwo polecam również kobietom, które mają kłopot z zajściem w ciążę, a emocje i starania z tym związane odbierają radość z codziennego życia. W czasie treningu stworzymy przestrzeń dla tych przeżyć. Zajmiemy się poczuciem dystansu i akceptacji oraz życiowymi priorytetami, tak aby móc cieszyć się codziennością, związkiem, przyjaźniami, pasjami oraz uniknąć poczucia winy i bezradności.

Struktura zajęć na treningu

Treningi indywidualne obejmują 2-3 spotkania - ich ilość ustalimy w czasie pierwszej sesji.
Zajęcia prowadzę w PRZEMYŚLU i RZESZOWIE.

Trening (sesja 50 min): 140 zł.

Zapraszam do umówienia się na pierwsze spotkanie.

Zaciekawiły Cię te informacje? Podziel się ze znajomymi :) Udostępnij na FB lub wyślij jako wiadomość.

Trening CIĄŻA i MACIERZYŃSTWO


fb/Psychoterapia.Edyta.BaranZapraszam również do odwiedzenia i polubienia mojej strony na facebooku: www.facebook.com/Psychoterapia.Edyta.Baran. Staram się tam regularnie umieszczać: doniesienia o wydarzeniach, które chciałabym polecić moim obecnym i byłym pacjentom; linki do opisów książek i artykułów z dziedziny psychologii; informacje o niecyklicznych warsztatach, które organizuję lub wydają mi się godne uwagi.


 

Home | O mnie | Usługi | Kwalifikacje | Polityka prywatności | Blog #NMC | Kontakt

 • 1

  Jak się zgłosić?

  Należy umówić się na pierwsze zajęcia: tel. 791 965 659 w godz. 8-20. Jeśli w danej chwili prowadzę sesję – proszę o wiadomość sms – oddzwonię.

 • 2

  Treningi

  Zajęcia indywidualne skoncentrowane na rozwiązaniu konkretnego problemu. Techniki i metody są dobierane pod kątem sytuacji i potrzeb zgłaszającej się do mnie osoby.

 • 3

  Czas trwania

  2-3 zajęcia, które trwają 50 minut. Zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu.

 • 4

  Miejsce

  Zajęcia odbywają się w gabinecie prywatnym w Przemyślu lub w Podkarpackim Centrum Psychoterapii w Rzeszowie.

 • 5

  Koszt

  140 zł za sesję treningową (50 minut).

 • 6

  Poufność

  To o czym rozmawiamy na spotkaniach, objęte jest tajemnicą zawodową. Więcej w polityce prywatności.

 • 7

  Możliwy wstęp do terapii

  Trening może być dobrym wstępem do rozpoczęcia psychoterapii dla osób, które nie korzystały wcześniej z takiej formy pomocy, a zastanawiają się nad nią. Pozwala poznać mój sposób i styl pracy, porozmawiać o swoich problemach, dowiedzieć się, jakie istnieją możliwe formy pracy. Przekonać się, czy istnieje potencjał, potrzeba i gotowość do wprowadzenia zmian w życiu. Więcej o psychoterapii.

Terapia, Rozwój, Równowaga

Psychoterapia - zobacz więcej...

PSYCHOTERAPIA

Indywidualne sesje i konsultacje

Psychoterapia ma na celu przyniesienie ulgi w psychicznym (a czasem także fizycznym) cierpieniu. Narzędziem mojej pracy jest rozmowa. Psychoterapia to cykl systematycznych spotkań indywidualnych, które ukierunkowane są na rozwiązanie zgłaszanego problemu.

Kiedy PSYCHOTERAPIA może pomóc?
Dlaczego pierwszym etapem są konsultacje i do czego służą? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Program Pracy z Traumą (PTSD) - zobacz więcej...

PRACA Z TRAUMĄ (PTSD)

Program terapeutyczny dla dorosłych

Cykl od 3 do 12 spotkań o charakterze psychoterapii krótkoterminowej koncentrującej się na konkretnych zdarzeniach z życia pacjenta i ich skutkach. Naucz się panować nad destrukcyjnymi skutkami traumy i im przeciwdziałać. Spróbuj odzyskać siebie i swoje życie.

Jak poradzić sobie z wstrząsającymi doświadczeniami z bliższej i dalszej przeszłości? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening relaksacyjny dla kobiet - zobacz więcej...

ODZYSKAJ SIEBIE

Trening antystresowy i wyciszający dla kobiet

Zajęcia, podczas których nauczysz się lepiej radzić sobie ze stresem, rozluźniać ciało, uspokajać myśli i panować nad emocjami. Zadbasz o swoje ciało, które tak dzielnie wspiera Cię każdego dnia. Usłyszysz i docenisz siebie i swoje życie. Otulisz się spokojem.

Wyjdź naprzeciw swojej kobiecości i swoim potrzebom. Zajmij się sobą! Zobacz WIĘCEJ informacji...

trening zarządzania stresem dla mężczyzn - zobacz więcej...

ZARZĄDZANIE STRESEM

Trening przetrwania dla mężczyzn

Naucz się lepiej funkcjonować w sytuacjach trudnych. Bądź bardziej świadomy siebie, swojego ciała i procesów jakie w nim zachodzą. Zwiększ odporność fizyczną i psychiczną. Zobacz, jak efektywnie radzić sobie ze stresem, rozluźniać ciało, uspokajać myśli i panować nad emocjami.

Przetrwanie w świecie pełnym wyzwań zależy także od Ciebie! Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening adaptacji do sytuacji trudnych - zobacz więcej...

SYTUACJE TRUDNE

Trening adaptacji do trudnych sytuacji życiowych

Indywidualne zajęcia dla osób doświadczonych przez los, które nie znajdują oparcia w swoim otoczeniu. Jak radzić sobie ze smutkiem, cierpieniem, wypadkiem, stratą, zawodem, życiową katastrofą czy brakiem wiary w ludzi?

Kiedy i dla kogo TRENINGI ADAPTACJI DO SYTUACJI TRUDNYCH są pomocne? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening relaksacji dla maturzystów - zobacz więcej...

MATURA NA SPOKOJNIE

Trening antystresowy i pewności siebie

Ćwiczenia i metody pozwalające lepiej przygotować się do egzaminów i łatwiej funkcjonować pod presją otoczenia. Naucz się w sposób świadomy radzić sobie ze stresem, rozluźniać ciało, uspokajać myśli i panować nad emocjami. Trening polecany także studentom.

Dowiedz się, jak poprawić swoje szanse! Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening życiowej energii - zobacz więcej...

WYPALENIE ZAWODOWE

Trening odzyskiwania życiowej energii

Trening indywidualny przeznaczony dla osób, które przeciążone są obowiązkami, odczuwają nadmiar stresu, straciły chęć do pracy i działania. Mają poczucie, że życie stało się jałowe, a wszystko co ważne gdzieś im umyka.

Wypalenie zawodowe narasta niepostrzeżenie i dotyczyć może niemal każdego. Zobacz, jakie sygnały ostrzegawcze wysyła nam organizm! Przeczytaj WIĘCEJ informacji...

Trening pewności siebie - zobacz więcej...

PEWNOŚĆ SIEBIE

Trening życia na własnych warunkach

Zajęcia indywidualne, podczas których zobaczysz, jaki wpływ na komfort "podróży przez życie" mają: poczucie spełnienia, postrzeganie siebie i otoczenia zgodnie z rzeczywistością oraz to, jak czujesz się we własnej skórze. Doświadczysz autentycznej pewności siebie.

Kiedy warto skorzystać i dla kogo jest przydatny TRENING PEWNOŚCI SIEBIE? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening dla seniorów - zobacz więcej...

DLA SENIORÓW

Trening akceptacji zmian w życiu

Wchodzenie w wiek dojrzały i przejście na emeryturę to czas silnego odczuwania objawów starzenia. Ważne jest otrzymanie pomocy w dostosowaniu się do nowej sytuacji życiowej. Trening pozwala seniorom łatwiej zmierzyć się z wyzwaniami i dolegliwościami ich wieku.

Dowiedz się, dlaczego tak ciężko zaakceptować zmiany na tym etapie życia! Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening relacji rodzicielskich - zobacz więcej...

RELACJE RODZICIELSKIE

Trening dla jednego lub obojga rodziców

Formuła indywidualnego treningu pozwala na skupienie się na specyfice danej rodziny – jej konkretnych problemach, trudnościach oraz potencjale jej członków i rodziny jako całości. Jak być dobrymi rodzicami pozostając nadal kobietą i mężczyzną? Jak budować relacje z dziećmi i jak uszanować ich dorastanie?

Co TRENINGI RELACJI RODZICIELSKICH dają rodzicom? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening dla matek i córek - zobacz więcej...

MATKI i CÓRKI

Trening dla kobiet w każdym wieku

Relacja matka - córka jest jedyna w swoim rodzaju. Zawiera wiele emocji i uczuć – zarówno miłości, czułości, troski, jak też złości, żalu i frustracji. Trening przeznaczony jest dla kobiet – matek i córek, dla których ta relacja jest trudna lub chciałyby wykorzystać potencjał tkwiący w byciu matką swojej córki i córką swojej matki.

Kiedy warto pomyśleć o treningu? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Na Marginesie Codzienności - zobacz więcej...

BLOG

# Na Marginesie Codzienności

W swojej praktyce spotykam się z różnymi pytaniami, mitami i próbami rozwiązywania życiowych problemów „na skróty”. Pomyślałam, że to co mówię uczestnikom terapii, swoim klientom, czy w gronie znajomych mogła bym zebrać w jednym miejscu.

Stąd pomysł na blog Na Marginesie Codzienności o zagadnieniach związanych z terapią, rozwojem osobistym i pracą z ciałem. Zobacz WIĘCEJ...

Warto wierzyć w możliwość zmiany

Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży.
Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.
Eckhart Tolle – współczesny filozof i nauczyciel duchowości