Edyta Baran Certyfikowany Psychoterapeuta Oprócz psychoterapii, Programu Pracy z Traumą (PTSD) i treningów indywidualnych zapraszam na WARSZTATY grupowe. Są to spotkania pozwalające rozładowywać stres i napięcie, lepiej poznawać siebie, rozwijać intuicję, świadomość, kreatywność i uważność. Zajęcia prowadzę w kameralnych grupach, w przyjaznej atmosferze.

Warsztat - Stres jest drapieżcą

Warsztat - Stres jest drapieżcą

Jeśli stres obecny w Twoim życiu osacza Cię, przytłacza i ogranicza. Nie pozwala Ci w pełni korzystać z potencjału, który posiadasz. Czujesz, że zmęczenie ciągłym napięciem, walką, pędem i konkurencją bierze górę. Irytacja i rozdrażnienie staje się codziennością. Trudno Ci kontrolować emocje. Zauważasz u siebie powtarzające się zaburzenia snu, kłopoty z ciśnieniem i dokuczliwe napięcie mięśniowe. Pomyśl, czy to nie czas na zmianę – poprawę jakości swojego życia, zrobienie czegoś dla siebie, a tym samym dla swoich bliskich.

Specjalne techniki oddechowe, praca z ciałem, ćwiczenia relaksacyjne i proste pozycje jogi pozwolą rozluźniać ciało i uspokajać myśli oraz rozładowywać nagromadzone emocje.


 

Warsztat - Medytacja w ruchu

Warsztat - Medytacja w ruchu

Medytacja w ruchu jest połączeniem pracy z ciałem, technik oddechowych i intuicyjnego tańca przy starannie dobranej muzyce - rytmicznych dźwiękach bębnów. Zajęcia odbywają się bez choreografii i z zasłoniętymi oczami. Ciemność i swobodny, intuicyjny ruch sprzyjają skupieniu na wewnętrznej rzeczywistości, a nie na świecie zewnętrznym i jego oczekiwaniach. Dzięki temu możliwa jest ciekawa i inspirująca podróż w głąb siebie.

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chcą wyrazić siebie w sposób nieskrępowany, naturalny i spontaniczny, pozwolić popłynąć emocjom, obrazom, fantazjom i wrażeniom, uwolnić energię drzemiącą w ciele i umyśle, nie tylko doświadczyć siebie, ale też być w tym doświadczeniu z życzliwymi ludźmi.

Dzięki tym zajęciom lepiej poznasz siebie, rozwiniesz intuicję, świadomość, kreatywność i uważność oraz rozładujesz stres i napięcie.


 

Warsztat - Matki i córki

Warsztat - Matki i córki

Relacja matka - córka jest jedyna w swoim rodzaju. Zawiera wiele emocji i uczuć – zarówno miłości, czułości, troski, jak też złości, żalu i frustracji. Wpływ matek na córki wydaje się być szczególnie duży. Jest fundamentem, na którym kobieta buduje obraz świata i swojej w nim roli, opiera na nim swoje przyszłe relacje, samoocenę, wyobrażenie o kobiecości. Kobieta rodzi kobietę – a to niesie ze sobą zarówno wielki potencjał, jak też wiele trudności dla każdej z nich. Ze względu na płeć w relacji matka – córka występuje utożsamienie. Matka łatwo może ulec złudzeniu, że córka jest jej kontynuacją, kolejnym wcieleniem jej samej. Często nie daje jej prawa do autonomicznego istnienia. Dla normalnego rozwoju osobowości niezbędne jest, aby z tego "zlania" córka wyodrębniła się, odkryła sama kim jest, co dostała, a czego nie dostała od mamy. Niektóre kobiety nie doświadczyły matczynej miłości, zaangażowania i odzwierciedlania uczuć. Wówczas relacja z matką jest gęsta od wzajemnych pretensji i oczekiwań. Jednak wskazanie winnego i walka wcale nie przynosi ulgi i uwolnienia.

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku – matek i córek, dla których ta relacja jest trudna lub chciałyby wykorzystać potencjał tkwiący w byciu matką swojej córki i córką swojej matki. Matek i córek, które pragną przemiany dla tej relacji. Chcą odblokować przepływ bliskości i miłości, którego im brakuje.

Dzięki warsztatom: Lepiej zrozumiesz: samą siebie i swoją córkę/matkę oraz to, co dzieje się między Wami. Dasz przestrzeń sobie i córce/matce, co ułatwi przebudowę relacji. Będziesz miała szanse zobaczyć swoją córkę/matkę taką, jaka ona jest, a nie przez pryzmat własnych obaw, oczekiwań lub żalu. Spotkasz się ze swoją "wewnętrzną dziewczynką" – poznasz ją i nauczysz się nią czule opiekować. Odzyskasz swoją wewnętrzną mądrość, zaufanie do swojej intuicji i instynktu. Dostaniesz wsparcie i życzliwą obecność innych kobiet.

Zapraszam zarówno matki i córki razem, jak i osobno.


 

Warsztat - Relacje rodzicielskie

Warsztat - Relacje rodzicielskie

Warsztat, do udziału w którym zapraszam oboje rodziców lub jedno z nich. Formuła kameralnej grupy pozwala na spojrzenie na własne przeżycia, pytania i wątpliwości przez pryzmat doświadczeń osób z różnych rodzin. W czasie spotkania zajmiemy się próbą odpowiedzi na pytania nurtujące większość osób wychowujących małe i duże dzieci. Jak być dobrymi rodzicami pozostając nadal kobietą i mężczyzną? Jak budować relacje z dziećmi i jak uszanować ich dorastanie?


 

Warsztat - Pewność siebie

Warsztat - Pewność siebie

Warsztat asertywności i stawiania granic prowadzi gościnnie Jan St. Baran - przewodnik górski, ratownik GOPR, instruktor przetrwania w trudnych warunkach. W czasie zajęć, w kameralnej grupie, uczestnicy uczą się przekazywać - spokojnie, stanowczo i bez lęku - własne zdanie. Dzięki ćwiczeniom łatwiej będzie uwierzyć w siebie i prawo do swojego "ja". Zobaczymy również, że odmowa nie musi wiązać się z agresją, a dostrzeżenie w oponencie człowieka i jego perspektywy, ułatwia obronę własnych interesów.


 

Warsztat - Relaksacyjny dla maturzystów

Warsztat - Relaksacyjny dla maturzystów

Warsztat poświęcony technikom relaksacyjnym i wzmacnianiu pewności siebie. W jego trakcie uczestnicy poznają ćwiczenia i metody pozwalające lepiej przygotować się do egzaminów i łatwiej funkcjonować pod presją otoczenia. W czasie zajęć pokazuję, jak w sposób świadomy radzić sobie ze stresem, rozluźniać ciało, uspokajać myśli i panować nad emocjami. Warsztat polecany jest także studentom oraz uczniom szkół artystycznych występującym na scenie. Udział w warsztacie pozwala poprawić swoje szanse dzięki efektywniejszemu uczeniu się i łatwiejszemu prezentowaniu swoich wiadomości.

 


fb/Psychoterapia.Edyta.BaranZapraszam również do odwiedzenia i polubienia mojej strony na facebooku: www.facebook.com/Psychoterapia.Edyta.Baran. Staram się tam regularnie umieszczać: doniesienia o wydarzeniach, które chciałabym polecić moim obecnym i byłym pacjentom; linki do opisów książek i artykułów z dziedziny psychologii; informacje o niecyklicznych warsztatach, które organizuję lub wydają mi się godne uwagi.


 

Home | O mnie | Usługi | Kwalifikacje | Polityka prywatności | Blog #NMC | Kontakt

 • 1

  Zapisy

  Zgłoszenia na kolejny warsztat bedę przyjmowała po ogłoszeniu daty, tematu zajęć i warunków uczestnictwa. Osoby zainteresowane zachęcam do polubienia i obserwowania mojego profilu na FB.

 • 2

  Możliwości

  Jeśli tematyka któregoś z warsztatów wydaje się interesująca, a nie jest on przewidziany w najbliższym czasie - rozwiązaniem może być udział w wybranym TRENINGU INDYWIDUALNYM.

 • 3

  Grupy zorganizowane

  Jeśli interesuje Państwa przeprowadzenie warsztatu dla grupy znajomych, w ramach organizacji pozarządowej, instytucji lub firmy proszę przeczytać informacje w dziale WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH.

 • 4

  Miejsce

  Zazwyczaj Rzeszów lub Przemyśl

Terapia, Rozwój, Równowaga

Psychoterapia - zobacz więcej...

PSYCHOTERAPIA

Indywidualne sesje i konsultacje

Psychoterapia ma na celu przynieść ulgę w psychicznym (a czasem także fizycznym) cierpieniu. Jest to cykl systematycznych sesji indywidualnych, nastawionych na rozwiązanie zgłaszanego problemu. Narzędziem mojej pracy jest rozmowa - w gabinecie lub on-line.

Kiedy PSYCHOTERAPIA może pomóc?
Dlaczego pierwszym etapem są konsultacje i do czego służą? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Program Pracy z Traumą (PTSD) - zobacz więcej...

PRACA Z TRAUMĄ (PTSD)

Program terapeutyczny dla dorosłych

Cykl spotkań indywidulanych - o charakterze terapii krótko- lub długoterminowej koncentrującej się na konkretnych zdarzeniach z życia pacjenta i ich skutkach. Naucz się panować nad destrukcyjnymi skutkami traumy i im przeciwdziałać. Spróbuj odzyskać siebie i swoje życie.

Jak poradzić sobie z wstrząsającymi doświadczeniami z bliższej i dalszej przeszłości? Zobacz WIĘCEJ informacji...

joga relaksacyjna dla kobiet - zobacz więcej...

JOGA RELAKSACYJNA

Nauka ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych

Jest to połączenie prostych pozycji jogi oraz specjalnych ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych. Ćwicząc wpływamy na nasze zdrowie, sposób myślenia, samopoczucie, emocje i relacje z otoczeniem. Wcześniejsze doświadczenia z jogą nie są konieczne :)

Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o indywidualnym treningu JOGI RELAKSACYJNEJ? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Warsztaty dla grup zorganizowanych - zobacz więcej...

GRUPY ZORGANIZOWANE

Wybrane warsztaty dla firm i grup znajomych

Stres jest drapieżcą - świadomość i relaksacja. Pewność siebie - asertywność i stawianie granic. Medytacja w ruchu - praca z ciałem. Techniki relaksacyjne dla maturzystów - pozwalają lepiej przygotować się do egzaminów i łatwiej funkcjonować w sytuacjach stresowych.

Na jakich zasadach odbywają się warsztaty dla grup zorganizowanych? Jaki warsztat wybrać? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Na Marginesie Codzienności - zobacz więcej...

BLOG

# Na Marginesie Codzienności

W swojej praktyce spotykam się z różnymi pytaniami, mitami i próbami rozwiązywania życiowych problemów „na skróty”. Pomyślałam, że to co mówię uczestnikom terapii, swoim klientom, czy w gronie znajomych mogła bym zebrać w jednym miejscu.

Stąd pomysł na blog Na Marginesie Codzienności o zagadnieniach związanych z terapią, rozwojem osobistym i pracą z ciałem. Zobacz WIĘCEJ...

Warto wierzyć w możliwość zmiany

Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży.
Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.
Eckhart Tolle – współczesny filozof i nauczyciel duchowości