Edyta Baran - certyfikowany psychoterapeuta i psycholog Oprócz treningów indywidualnych, prowadzę sesje psychoterapii i Program Pracy z Traumą (PTSD). Sesje terapeutyczne i treningi prowadzę w Przemyślu i online. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą i psychologiem. Więcej informacji o mnie i moich kwalifikacjach znajduje się na stronie głównej.

Trening zarządzania stresem

Zajęcia indywidualne dla mężczyzn składające się z 2-3 spotkań, podczas których nauczysz się lepiej radzić sobie ze stresem, rozluźniać napięcia w ciele, uspokajać myśli i panować nad emocjami.

Wyobraź sobie pojazd, w którym wciąż dodajesz gazu, jednocześnie zaciągając z całych sił hamulec. Silnik wyje, palą się klocki hamulcowe, ale pomimo wysokich obrotów nigdzie się nie dojedzie. Albo samochód, którego kierowca bez względu na warunki na drodze, wciska gaz do oporu, nie używając w ogóle hamulca. To – prędzej czy później, skończy się zepsuciem samochodu lub spektakularną katastrofą. Podobnie jest z ciałem i umysłem – przeciążone, bez szans na odreagowanie i odpoczynek - zawiodą.

Męski świat na rozwoju cywilizacji i techniki skorzystał pozornie. Znikło wprawdzie wiele oczywistych niebezpieczeństw, ale pojawiły się inne nie mniej groźne. Czających się w mroku wrogów czy drapieżne zwierzęta zastąpiły: zbyt wysoko postawiona poprzeczka rodzinnych i zawodowych oczekiwań, nadmiar wyzwań i presja na osiąganie celów za wszelką cenę. Brak jest jednocześnie naturalnych okazji do odreagowania atakujących bodźców. Naturalne mechanizmy są blokowane przez konwenanse, reguły obowiązujące w pracy i współczesny styl życia.

Aby nie pogubić się, przetrwać, przeżyć i móc cieszyć się życiem, konieczna jest nauka zmiany biegów. Redukcja biegu przed wzniesieniem czy zakrętem. Umiejętność przyspieszania i zwalniania adekwatnie do kondycji, stanu drogi, sytuacji i życiowego momentu. Wyrobienie w sobie nawyku serwisowania – tworzenia warunków do uzupełniania życiowej energii.

 • Jeśli czujesz się zakładnikiem oczekiwań – w pracy, rodziny, kolegów… nie potrafisz odpuszczczać… żyjesz w pędzie, ciągle za czymś goniąc… masz przekonanie o niezniszczalności lub brak u Ciebie gotowości na porażkę - to znaczy, że wszedłeś w życiowy wiraż. Przyspieszanie jednak raczej wyrzuci Cię z zakrętu, niż pozwoli wygrać ten wyścig. Również dlatego, że tego wyścigu nie da się wygrać :(

 • Jeśli presja - szefa, żony, problemów dziecka w szkole, kolegów rywalizujących w pracy czy na treningu - przesłania Ci to co ważne w życiu, to z każdym dniem oddajesz kawałek siebie. Poświęcasz się w zamian za udział w gonitwie, w której nie ma nagrody ani za dobiegniecie do mety, ani nawet za udział :(

 • Jeśli czujesz się jak "kocioł znajdujący się ciągle pod parą" – nie umiesz odpoczywać, sen jest niespokojny i nie regeneruje sił, a Ty prowadzisz chaotyczne życie i ciągłe jesteś podenerwowany - to znak, że stres stał się wszechobecny w Twoim życiu:(

 • Jeśli dodasz do tego brak umiejętności "zatrzymania się" i przeorganizowania swojego życia. Ciągłą ucieczkę do przodu. Kolejną kawę, kolejnego redbulla, kolejną flaszkę - to znaczy, że jedziesz już na rezerwie :(

Jeśli nie zwolnisz, nie zmienisz sposobu życia i nie nauczysz się zarządzać stresem, to katastrofa może nadejść w każdej chwili. Współczesny świat niesie wiele wyzwań – aby przetrwać i realizować się rodzinnie, zawodowo i towarzysko – trzeba nauczyć się z nimi mierzyć :)

Udział w zajęciach pozwoli rozluźniać napięcia mięśni, wyciszać umysł, zatrzymywać gonitwę myśli, poprawić koncentrację i pamięć, redukować stres i dolegliwości psychosomatycznych oraz poprawić jakość snu. Nauczysz się lepiej funkcjonować w sytuacjach trudnych. Będziesz bardziej świadomy siebie, swojego ciała i procesów, jakie w nim zachodzą. Zwiększysz odporność fizyczną i psychiczną.

Struktura zajęć na treningu

Treningi indywidualne obejmują 2-3 spotkania - ich ilość ustalimy w czasie pierwszej sesji.
Zajęcia prowadzę w gabinecie prywatnym w PRZEMYŚLU lub w ramach sesji on-line.

Trening - sesja 50 min - w gabinecie lub on-line: 180 zł.

Zapraszam do umówienia się na pierwsze spotkanie.

Zaciekawiły Cię te informacje? Podziel się ze znajomymi :) Udostępnij na FB lub wyślij jako wiadomość.

Trening antystresowy dla mężczyzn


fb/Psychoterapia.Edyta.BaranZapraszam również do odwiedzenia i polubienia mojej strony na facebooku: www.facebook.com/Psychoterapia.Edyta.Baran. Staram się tam regularnie umieszczać: doniesienia o wydarzeniach, które chciałabym polecić moim obecnym i byłym pacjentom; linki do opisów książek i artykułów z dziedziny psychologii; informacje o niecyklicznych warsztatach, które organizuję lub wydają mi się godne uwagi.


 

Home | O mnie | Usługi | Kwalifikacje | Polityka prywatności | Blog #NMC | Kontakt

 • 1

  Jak się zgłosić?

  Należy umówić się na pierwsze zajęcia: tel. 791 965 659 w godz. 8-19. Jeśli w danej chwili prowadzę sesję – proszę o wiadomość sms – oddzwonię.

 • 2

  Treningi

  Zajęcia indywidualne skoncentrowane na rozwiązaniu konkretnego problemu. Techniki i metody są dobierane pod kątem sytuacji i potrzeb zgłaszającej się do mnie osoby.

 • 3

  Czas trwania

  2-3 zajęcia, które trwają 50 minut. Zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu.

 • 4

  Miejsce

  Zajęcia odbywają się w gabinecie prywatnym w Przemyślu lub w ramach sesji on-line.

 • 5

  Koszt

  sesja treningowa - 50 minut:
  w gabinecie lub on-line
  180 zł
  .

 • 6

  Poufność

  To o czym rozmawiamy na spotkaniach, objęte jest tajemnicą zawodową. Więcej w polityce prywatności.

 • 7

  Możliwy wstęp do terapii

  Trening może być dobrym wstępem do rozpoczęcia psychoterapii dla osób, które nie korzystały wcześniej z takiej formy pomocy, a zastanawiają się nad nią. Pozwala poznać mój sposób i styl pracy, porozmawiać o swoich problemach, dowiedzieć się, jakie istnieją możliwe formy pracy. Przekonać się, czy istnieje potencjał, potrzeba i gotowość do wprowadzenia zmian w życiu. Więcej o psychoterapii.

Terapia, Rozwój, Równowaga

Psychoterapia - zobacz więcej...

PSYCHOTERAPIA

Indywidualne sesje i konsultacje

Psychoterapia ma na celu przynieść ulgę w psychicznym (a czasem także fizycznym) cierpieniu. Jest to cykl systematycznych sesji indywidualnych, nastawionych na rozwiązanie zgłaszanego problemu. Narzędziem mojej pracy jest rozmowa - w gabinecie lub on-line.

Kiedy PSYCHOTERAPIA może pomóc?
Dlaczego pierwszym etapem są konsultacje i do czego służą? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Program Pracy z Traumą (PTSD) - zobacz więcej...

PRACA Z TRAUMĄ (PTSD)

Program terapeutyczny dla dorosłych

Cykl spotkań indywidulanych - o charakterze terapii krótko- lub długoterminowej koncentrującej się na konkretnych zdarzeniach z życia pacjenta i ich skutkach. Naucz się panować nad destrukcyjnymi skutkami traumy i im przeciwdziałać. Spróbuj odzyskać siebie i swoje życie.

Jak poradzić sobie z wstrząsającymi doświadczeniami z bliższej i dalszej przeszłości? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening relaksacyjny dla kobiet - zobacz więcej...

JAK ODZYSKAĆ SIEBIE?

Trening antystresowy i relaksacyjny dla kobiet

Zajęcia, podczas których nauczysz się lepiej radzić sobie ze stresem, rozluźniać ciało, uspokajać myśli i panować nad emocjami. Zadbasz o swoje ciało, które tak dzielnie wspiera Cię każdego dnia. Usłyszysz i docenisz siebie i swoje życie. Otulisz się spokojem.

Wyjdź naprzeciw swojej kobiecości i swoim potrzebom. Zajmij się sobą! Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening życiowej energii - zobacz więcej...

WYPALENIE ZAWODOWE

Trening odzyskiwania życiowej energii

Trening indywidualny przeznaczony dla osób, które przeciążone są obowiązkami, odczuwają nadmiar stresu, straciły chęć do pracy i działania. Mają poczucie, że życie stało się jałowe, a wszystko co ważne gdzieś im umyka.

Wypalenie zawodowe narasta niepostrzeżenie i dotyczyć może niemal każdego. Zobacz, jakie sygnały ostrzegawcze wysyła nam organizm! Przeczytaj WIĘCEJ informacji...

Trening adaptacji do sytuacji trudnych - zobacz więcej...

SYTUACJE TRUDNE

Trening adaptacji do trudnych sytuacji życiowych

Indywidualne zajęcia dla osób doświadczonych przez los, które nie znajdują oparcia w swoim otoczeniu. Jak radzić sobie ze smutkiem, zdradą, cierpieniem, wypadkiem, stratą, zawodem w relacjach z otoczeniem, życiową katastrofą czy brakiem wiary w ludzi?

Kiedy i dla kogo TRENINGI ADAPTACJI DO SYTUACJI TRUDNYCH są pomocne? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening relaksacji dla maturzystów - zobacz więcej...

MATURA NA SPOKOJNIE

Trening antystresowy i pewności siebie

Ćwiczenia i metody pozwalające lepiej przygotować się do egzaminów i łatwiej funkcjonować pod presją otoczenia. Naucz się w sposób świadomy radzić sobie ze stresem, rozluźniać ciało, uspokajać myśli i panować nad emocjami. Trening polecany także studentom i uczniom szkół artystycznych.

Dowiedz się, jak poprawić swoje szanse! Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening relacji rodzicielskich - zobacz więcej...

RELACJE RODZICIELSKIE

Trening dla jednego lub obojga rodziców

Formuła indywidualnego treningu pozwala na skupienie się na specyfice danej rodziny – jej konkretnych problemach, trudnościach oraz potencjale jej członków i rodziny jako całości. Jak być dobrymi rodzicami pozostając nadal kobietą i mężczyzną? Jak budować relacje z dziećmi i jak uszanować ich dorastanie?

Co TRENINGI RELACJI RODZICIELSKICH dają rodzicom? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Zobacz pełny tekst...

Sesje on-line

Czy psychoterapia na odległość ma sens?

Sesje on-line stały się częścią mojej praktyki. Po doświadczeniach lock-downu widzę, że sprawdzają się zarówno w psychoterapii, Programie Pracy z Traumą (PTSD), jak i w treningach rozwoju osobistego. Jest to dobre rozwiązanie, gdy odelgłość jest ograniczeniem.

Jak odbywają się sesje psychoterapii i treningów rozwoju osobistego on-line i jakie komunikatory polecam? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening dla seniorów - zobacz więcej...

DLA SENIORÓW

Trening akceptacji zmian w życiu

Wchodzenie w wiek dojrzały i przejście na emeryturę to czas silnego odczuwania objawów starzenia. Ważne jest otrzymanie pomocy w dostosowaniu się do nowej sytuacji życiowej. Trening pozwala seniorom łatwiej zmierzyć się z wyzwaniami i dolegliwościami ich wieku.

Dowiedz się, dlaczego tak ciężko zaakceptować zmiany na tym etapie życia! Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening CIĄŻA i MACIERZYŃSTWO - zobacz więcej...

CIĄŻA i MACIERZYŃSTWO

Trening odnajdywania się w nowej roli

Celem indywidualnego treningu dla kobiet jest ułatwienie przeżycia czasu ciąży i wczesnego macierzyństwa bardziej spokojnie, z większym zrozumieniem swoich i dziecka emocji, Waszych potrzeb oraz tego, co wydarza się w życiu Was obojga.

Naucz się wspierać rozwój swojego dziecka w sposób świadomy, mądry i pełen miłości. Zobacz WIĘCEJ informacji...

Trening dla matek i córek - zobacz więcej...

MATKI i CÓRKI

Trening dla kobiet w każdym wieku

Relacja matka - córka jest jedyna w swoim rodzaju. Zawiera wiele emocji i uczuć – zarówno miłości, czułości, troski, jak też złości, żalu i frustracji. Trening przeznaczony jest dla kobiet – matek i córek, dla których ta relacja jest trudna lub chciałyby wykorzystać potencjał tkwiący w byciu matką swojej córki i córką swojej matki.

Kiedy warto pomyśleć o treningu? Zobacz WIĘCEJ informacji...

Na Marginesie Codzienności - zobacz więcej...

BLOG

# Na Marginesie Codzienności

W swojej praktyce spotykam się z różnymi pytaniami, mitami i próbami rozwiązywania życiowych problemów „na skróty”. Pomyślałam, że to co mówię uczestnikom terapii, swoim klientom, czy w gronie znajomych mogła bym zebrać w jednym miejscu.

Stąd pomysł na blog Na Marginesie Codzienności o zagadnieniach związanych z terapią, rozwojem osobistym i pracą z ciałem. Zobacz WIĘCEJ...

Warto wierzyć w możliwość zmiany

Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży.
Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.
Eckhart Tolle – współczesny filozof i nauczyciel duchowości